İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı G » Francisco Goya » Francisco Goya Madrid Ayaklanmasında Kurşuna Dizilenler

Francisco Goya Madrid Ayaklanmasında Kurşuna Dizilenler

  Francisco Goya Madrid Ayaklanmasında Kurşuna Dizilenler

  Francisco Goya Madrid Ayaklanmasında Kurşuna Dizilenler

  Tarih: 1814,

  Orijinal Boyut: 268 x 347 cm,

  Yer: Museo del Prado, Madrid,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Eser, Mayıs 1808’de Fransız işgaline karşı yaptıkları ayaklanmaya misilleme olarak Napolyon ordusuna mensup bir idam mangası tarafından Madridli vatanseverlerin infazını tasvir etmektedir. Fransız askerleri, kompozisyonun sağında durmaktadırlar ve sırtları izleyiciye dönüktür. Tüfekleriyle infaz edilecek olan Madridli direnişçilere nişan almışlardır.

  Sahnenin dram ve gerilim gücü, kahramanları güçlü bir şekilde aydınlatan ışık kullanımıyla mükemmel bir şekilde vurgulanır. Ayrıca, sanatçı ayrıntılı bir psikolojik karakter çalışması ile figürlerin davranışlarını anlamamızı mümkün kılan bir ifade yönetmenliği yapmaktadır. Bu eser ve 2 Mayıs 1808’de Madrid’e Memlüklerin Saldırısı tablosu, Luis de Boubon’un girişimiyle 1814’te yapıldı.

  Her iki eserin de bir zafer takı süslemek amacıyla Fernando VII’nin Madrid’e dönüşü sırasında ya da Mayıs ayının ikinci kutlamalarının anısı için sipariş edilmiş olabileceği düşünülmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin