ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Metcalf, Willard Leroy » Willard Leroy Metcalf hayatı ve eserleri (1858 – 1925)

Willard Leroy Metcalf hayatı ve eserleri (1858 – 1925)

Willard Leroy Metcalf hayatı ve eserleri

Willard Leroy Metcalf

Willard Leroy Metcalf

Amerikalı empresyonist ressam Willard Leroy Metcalf 1858’de Lowell, Massachusetts’de doğdu. Eğitimini Boston Güzel Sanatlar Müzesi Okulu’nda aldı. Daha sonra Paris’te Académie Julian’a katıldı. 1883 Eylül’ünde Avrupa’ya gitti ve 1888’in sonuna kadar Amerika Birleşik Devletleri’ne dönmedi. 1884 kışında Paris’te John Twachtman ile tanıştı ve Theodore Robinson da dahil olmak üzere diğer Amerikalı sanatçıların yanında Grez-sur-Loing’de çevresini çalıştı.

1886 yılında, Metcalf, Giverny’yi ziyaret eden ilk Amerikalı ressam oldu. Kısa bir süre sonra Cezayir ve Tunus’a seyahat ederek, 1887 ve 1888 yazlarında Giverny’ye döndü. ABD’ye döndüğü zaman Metcalf, Boston’daki St. Botolph Club’da kişisel bir sergi açtı. Philadelphia’da kısa bir süre sonra yaşadıktan sonra, 1890’da New York’ta bir portre atölyesi açtı. 1897’de Amerikan Sanatçılar Cemiyeti’nden ayrılan on ressamdan biri oldu. Birkaç yıl boyunca Kadın Sanat Okulu, Cooper Union, New York ve New York Sanat Öğrenciler Birliği’nde öğretmenlik yaptı.

1899 yılında New York adliyesine ait duvar resimleri siparişi üzerine Robert Reid ve Edward Simmons katıldı. Bir tütün şirketi için 1902 yılında Küba Havana’ya gitti. O yıl ayrıca Boat Landing ve Battery Park-Spring de dahil olmak üzere bir dizi kayda değer manzara yaptı. Bu çalışmaları, yeni bir tazelik ve palet açıklığı vaadediyordu. 1904’te, Clark’ın Cove, Maine’de düzenli olarak oturdu ve resim yaptı. 1905 yılında, arkadaşı Childe Hassam’ın cesaretlendirmesiyle, hem eski ressam hem de öğretmen olarak çalışarak yazı yazmaya başladı.

1910’larda yeni çalışmaları için aralıksız seyahat etti. 1913’te Paris, Norveç, İngiltere ve İtalya’da dokuz ay çalıştı. ABD’de, New Hampshire’daki Cornish ve Plainfield’e ek olarak, 1920’de Connecticut, Vermont ve Maine’de yaşadı ve çalıştı. 1925’te 66 yaşında kalp krizinden ölmesinin ardından aynı yıl Corcoran Gallery tarafından adına büyük bir sergi düzenlendi.

Willard Leroy Metcalf eserleri

Tarladan Dağlara Bakış

Tarladan Dağlara Bakış

Havana Limanı

Havana Limanı

Suffolk Kıyısında

Suffolk Kıyısında

Korn Tepeleri

Korn Tepeleri

Uçuşanların Gölgesi

Uçuşanların Gölgesi

Kış Sükuneti

Kış Sükuneti