ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Mignot, Louis Remy » Louis Remy Mignot hayatı ve eserleri (1831 – 1870)

Louis Remy Mignot hayatı ve eserleri (1831 – 1870)

Louis Remy Mignot hayatı ve eserleri

Louis Remy Mignot

Louis Remy Mignot

Amerikalı Hudson River Ekolü ressam Louis Remy Mignot 1831’de Charleston, South Caroline’da doğdu. 1848’de Hollanda’ya gitti ve dört yıl boyunca The Hague’da Andreas Schelfhout ile çalıştı. New York’a yerleşmek için dönmeden önce de Avrupa’yı gezdi, burada sayısız eleştirmen, galerici ve sanatçıların övgüsünü ve desteğini aldı.

1857 yazında, kariyerinde bir dönüm noktası olan dört aylık bir keşif gezisinde ressam Frederic Edwin Church’e (1826-1900) eşlik etti. Bu gezide, daha sonraki çalışmasının ana konusu olan manzaralardan etkilendi. İki sanatçı, kıyılardaki yağmur ormanlarından And dağlarına kadar yolculuk yaptılar. 1858’de New York’a döndükten sonra hazırladığı Güney Amerika manzaraları çok beğenildi.

Bir sanatçı olarak, etrafındakiler ile her zaman hafif mesafeli idi. 1861’de Amerikan İç Savaşı patlak verdiğinde, Konfederasyon karşıtı bir duyguyla, resimlerini sattı ve 26 Haziran 1862’de İngiltere’ye gitti. Hayatının geri kalanında kaldığı ve başarılı kariyerine devam ettiği Londra’ya yerleşti. Resimleri, 1867 Paris Fuarı’nda ve Kraliyet Akademisinde sergilendi.

Louis Remy Mignot eserleri listesi

Nehir Manzarası Ekvador

Nehir Manzarası Ekvador

Niagara şelalesi

Niagara şelalesi

Gün Batımı

Gün Batımı