İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Louis Remy Mignot » Louis Remy Mignot Hayatı ve Eserleri

Louis Remy Mignot Hayatı ve Eserleri

  Louis Remy Mignot

  Louis Remy Mignot (1831 – 1870)

  Amerikalı Hudson River Ekolü ressam Louis Remy Mignot 1831’de Charleston, South Caroline’da doğdu. 1848’de Hollanda’ya gitti ve dört yıl boyunca The Hague’da Andreas Schelfhout ile çalıştı. New York’a yerleşmek için dönmeden önce de Avrupa’yı gezdi, burada sayısız eleştirmen, galerici ve sanatçıların övgüsünü ve desteğini aldı.

  1857 yazında, kariyerinde bir dönüm noktası olan dört aylık bir keşif gezisinde ressam Frederic Edwin Church’e (1826-1900) eşlik etti. Bu gezide, daha sonraki çalışmasının ana konusu olan manzaralardan etkilendi. İki sanatçı, kıyılardaki yağmur ormanlarından And dağlarına kadar yolculuk yaptılar. 1858’de New York’a döndükten sonra hazırladığı Güney Amerika manzaraları çok beğenildi.

  Bir sanatçı olarak, etrafındakiler ile her zaman hafif mesafeli idi. 1861’de Amerikan İç Savaşı patlak verdiğinde, Konfederasyon karşıtı bir duyguyla, resimlerini sattı ve 26 Haziran 1862’de İngiltere’ye gitti. Hayatının geri kalanında kaldığı ve başarılı kariyerine devam ettiği Londra’ya yerleşti. Resimleri, 1867 Paris Fuarı’nda ve Kraliyet Akademisinde sergilendi.

  1996 yılında, Kuzey Karolina Sanat Müzesi, Mignot’un çalışmalarının bir sergisini düzenledi. Bu sergi, düzinelerce tablosunun keşfedilmesine yol açan müzenin küratörü John W. Coffey’nin katkılarıyla oluşturuldu.

  “Louis Remy Mignot: A Southern Painter Abroad” adlı sergi 1997’de National Academy of Design’da tekrarlandı. Bu sergiler, Mignot’un çalışmalarının yeniden değerlendirilmesine yol açtı. Dönemin Amerikan resminde uzmanlaşmış bir akademisyen, onu on dokuzuncu yüzyıl Amerikan sanatçıları arasında Church ile eşdeğer tuttu.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Louis Remy Mignot Nehir Manzarası Ekvador
  Louis Remy Mignot Niagara Şelalesi
  Louis Remy Mignot Gün Batımı

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin