İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Camille Pissarro » Camille Pissarro Köyün Girişinden Voisins

Camille Pissarro Köyün Girişinden Voisins

  Camille Pissarro Köyün Girişinden

  Camille Pissarro Köyün Girişinden Voisins

  Tarih: 1872

  Boyut: 46 x 55,5 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Musee d’Orsay Paris

  Her ne kadar Pissarro Londra’da kalışıyla ilgili bazı önemli resimler yapmış olsa da o ve Julie orada hiçbir zaman pek mutlu olmadılar. Arkadaşı sanat eleştirmeni Theodore Duret’ye şunları yazdı: ‘Mümkün olan en kısa sürede Fransa’ya geri dönmek istiyorum. Evet sevgili Duret, burada kalmayacağım. Fransa’nın ne kadar güzel, ne kadar büyük ve ne kadar misafirperver olduğunu ancak yurtdışında hissedebiliyoruz.’

  Pissarro, Haziran 1871’de Louveciennes’e geldi ve Nisan 1872’ye kadar orada kaldı. Ardından, on yıl boyunca kalacağı Pontoise’a döndü. Evini bakıma muhtaç bulmasına rağmen, Fransız topraklarına geri döndüğü için çok mutluydu ve 1872’nin başında kendine olan güveni arttı. Muazzam miktarda resim ve çeşitli farklı ve yeni motifler üretti ve hepsinden önemlisi, kendisini eski nesil sanatçılarla kurduğu bağlardan kurtarmayı başardı.

  Bu resimde Pissarro sakin, güneşli, erken bir bahar gününü tasvir etmiştir. Yapraklar henüz çıkmamış ve güneş hâlâ alçakta, bu da uzun ince ağaç gövdelerinin yol boyunca uzun gölgeler oluşturmasına neden olmaktadır. Pissarro bu görüntüyü ufku alçaltarak ve ön plandaki ağaçların yüksekliğini abartarak elde etmiştir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Resim tuvali üzerine basılarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Teknik özellik ve farklılıkların yanı sıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin