İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Camille Pissarro » Camille Pissarro Pontoise’de Küçük Köprü

Camille Pissarro Pontoise’de Küçük Köprü

  Camille Pissarro Pontoise'de Küçük Köprü

  Camille Pissarro Pontoise’de Küçük Köprü

  Tarih: 1875

  Orijinal Boyut: 65,5 x 81 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Kunsthalle Mannheim

  Pontoise çevresindeki kırsal bölge, Pissarro’nun tamamen küçümsediği yüksek burjuvaziye ait büyük evler ve şatolarla doluydu. Zemini ve çevredeki manzarayı resmetmesine rağmen, binaların kendisini tasvir etmemeye büyük özen gösterdi.

  Bu tablodaki köprü, Chateau de Marcouville arazisindedir. Pissarro, burayı kısaca Küçük Köprü olarak adlandırarak, şatonun ihtişamıyla ilgili herhangi bir öneriden kaçınmayı seçmiştir. Nefret ettiği sosyal bölgeye girme riskini gerektiren bir sahneyi neden tasvir ettiğini sorusu akla gelebilir. Sanatçının oluşturduğu bir tema üzerinde deneyler yapıyor olması mümkündür. Courbet, Gölgeli Dere, 1865 adlı eserinde benzer şekilde karanlık bir ormanın yoğun çalılıkları arasından akan suyu tasvir etmiştir. Pissarro, yaklaşık on yıl sonra kendi resminde, fırça yerine bıçakla tipik Courbet tarzında uygulanan, hafif yeşiller ve kahverengilerden oluşan bir palet kullanarak çok benzer bir ortamı ve hissi yeniden yaratıyor.

  Pontoise çevresindeki genel olarak açık ve tarım arazisinde, bu ormanlık alanın Courbet’in resimlerinin temel unsurlarını yeniden yaratabileceği tek yer olması mümkün gözükmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin