İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Camille Pissarro » Camille Pissarro Mardi Gras Karnavalı Montmartre Bulvarı

Camille Pissarro Mardi Gras Karnavalı Montmartre Bulvarı

  Camille Pissarro Mardi Gras Karnavalı Montmartre Bulvarı

  Camille Pissarro Mardi Gras Karnavalı Montmartre Bulvarı

  Tarih: 1897

  Boyut: 60,3 x 80 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Hammer Museum Los Angeles

  İlk bakışta çalışma bulanık ve kötü boyanmış gibi görünüyor, ta ki izleyici resme bakıp stilistik fırça darbeleriyle konumlandırdığı ayrıntıların niteliklerini görene kadar. Siyah pardösü ve takım elbise giyen adam kümeleri, doksanıncı yüzyılın geleneksel kıyafetlerini simgeliyor. Atlı adamlar ise sokak geçit töreninde devriye gezen polisleri simgeliyor. Binanın önündeki ağaçlar, izleyicinin dolambaçlı ağaçların arasında uçan flamaların olduğuna inanmasını sağlayacak şekilde karmaşık bir şekilde stilize edilmiştir. Pissarro, binanın Fransız Barok mimarisini, geleneksel Fransız mimarisinin netliği ve detaylara verdiği önem ile statik bir konu olarak tasarlamıştır.

  Bu çalışma, Pointilizm (Noktacılık) etkisine sahiptir. Ancak bu tarzda çok devam etmedi. Kısa bir süre sonra anormal miktarda fırça darbesi ve üst üste binen ayrıntılara güçlü bir vurgu yaparak Neo-Empresyonizm tarzını özümsedi. Boulevard Montmartre serisindeki diğer tabloların çoğundan farklı olarak, bu özel eserin alt yarısı, ana renkleri tablo boyunca kümeleyerek noktacılığa benzer özelliklere atıfta bulunuyor. Bununla birlikte, bizzat görüldüğünde, renklerin ayrı noktalar yerine birbirine karıştırılmasının boyutu otomatik olarak fark edilebilmektedir. Pek çok kişi onun Japon art nouveau tarzına ilgisinin, caddenin ilerleyişine bir mesafe duygusu aşıladığına inanmaktadır. Bu, ön plandaki doğrusal perspektif ilerlemesinden de görülebilmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin