İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Camille Pissarro » Camille Pissarro Elma Toplayanlar

Camille Pissarro Elma Toplayanlar

  Camille Pissarro Elma Toplayanlar

  Camille Pissarro Elma Toplayanlar

  Tarih: 1888

  Boyut: 60,9 x 73,9 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Dallas Museum of Art

  Resimdeki, kırmızı, mavi, yeşil, pembe, lavanta, turuncu ve sarı noktalar, Fransız kırsalında elma toplamanın stilize edilmiş ve dikkatle dengelenmiş bir sahnesini oluşturur. Figürler, kenarları ön planda dekoratif bir desen oluşturan büyük bir ağacın gölgesi altında çalışmaktadırlar. Saf, canlı renkteki küçük lekeler, parlak öğleden sonra güneş ışığının baş döndürücü etkisini hissettirmektedir. Birbirine çok yakın yerleştirilen renk noktaları tuvalin yüzeyinden ziyade gözümüzde bir araya gelmektedir. Renk ve optiğin bu keşfi neo-empresyonizm veya noktacılık olarak biliniyordu.

  Tablo, Pissarro’nun en başarılı Neo-Empresyonist çalışmalarından biridir. 1888’de Pissarro ve ailesi, Giverny’deki Monet’e çok da uzak olmayan Eragny-sur-Epte’ye yerleşti. Hayatının geri kalanı boyunca bu çiftlik evinde yaşadı.

  Pissarro’nun 1895’te Seurat ve Signac’la tanışması onun sanatı üzerinde radikal bir etki yaratacaktı. Empresyonistlerin çoğu gibi o da çalışmalarını ilk teorilerinin ötesine taşıyacak yeni ilhamlar arıyordu. Yeniliklerle geçen baş döndürücü yılların ardından yaşanan durgunluk hissi, Pierre-Auguste Renoir’ı klasik kökleri yeniden keşfetmeye, Edgar Degas’ı ise farklı medyalarla deneyler yapmaya yöneltmişti. Pissarro da kendi tarzını formüle etme yolunda ilerleme kaydediyordu ve Seurat’nın ton, renk ve çizginin bilimsel entegrasyonuna dayanan teorileri, kendi çalışmaları için doğal bir ilerleme gibi görünüyordu. Noktacılık olarak bilinen, saf renkli küçük noktalar halinde boyanın uygulanması, 1880’lerin başlarındaki resim stilinin geliştirilmiş haliydi. Renkleri tuval üzerinde optik olarak “karıştırmaya” ilişkin teoriler, kendi keşfini geliştirip resmileştirdi.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin