İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Antonio del Pollaiuolo » Antonio del Pollaiuolo Herkül ve Hydra

Antonio del Pollaiuolo Herkül ve Hydra

  Antonio del Pollaiuolo Herkül ve Hydra

  Antonio del Pollaiuolo Herkül ve Hydra

  Tarih: 1475

  Orijinal Boyut: 15 x 12 cm

  Teknik: Ahşap üzeri Tempera ve yağlı boya

  Yer: Galleria degli Uffizi Florence

  Yunan mitolojisinin kahramanı Herakles, yani Herkül, Lerna şehrini terörize eden yedi başlı canavar Hydra ile karşı karşıya gelir. Bu, Herkül’ün, tanrıça Hera’nın kışkırttığı bir öfke patlamasıyla karısını ve çocuklarını öldürdüğü için kefaret olarak gerçekleştirdiği on iki insanüstü beceriden biridir.

  Silahlardan yoksun olan ve üzeri Nemea’da öldürdüğü aslanın derisiyle kaplı Herkül, kaba bir tahta sopa kullanıyor. Kaslı vücut, canavara karşı savaşan kahramanın gücünü vurguluyor. Sahnenin dramatik gücü, serpantin çizgilerin yaygınlığı ve rüzgârda savrulan bir yelken gibi görünen aslan derisinin şişmesiyle ortaya çıkan hareket duygusuyla vurgulanırken, kahramanın yüzü de sahnenin gerilimi nedeniyle başkalaşır. Herkül, hydraların yaşadığı bataklıklarla karakterize edilen, arkasındaki düz araziye hakim görünüyor.

  Küçük boyutuna rağmen tablo ayrıntılarla dolu ve olağanüstü bir ustalıkla yapılmış. Antik kaynaklar, Antonio’nun Floransa’daki Via Larga’daki Medici sarayının ‘büyük salonu’ için tuval üzerine Herkül ve Nemean Aslanı, Herkül ve Hydra ile Herkül ve Antaeus’u tasvir eden üç resim yaptığını bildirmektedir. Uffizi’de saklanan iki panelin Medici döngüsünün hazırlık modelleri veya kopyaları olabileceği hipotezinin doğru olmadığı düşünülüyor, ancak her halükarda bunlar Antonio’nun Herkül’ün Görevleri hakkındaki derin bilgisini kanıtlıyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin