İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Antonio del Pollaiuolo » Antonio del Pollaiuolo Saint Sebastian’ın İdamı

Antonio del Pollaiuolo Saint Sebastian’ın İdamı

  Antonio del Pollaiuolo Saint Sebastian'ın İdamı

  Antonio del Pollaiuolo Saint Sebastian’ın İdamı

  Tarih: 1475

  Boyut: 291,5 x 202,6 cm

  Teknik: Ahşap üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery Londra

  Solgun, temiz traşlı bir genç adam, peştamalı ile bir ağaca bağlı. Vücudunun üst kısmını delen dört oktan etkilenmemiş gibi görünüyor ve gökyüzüne bakıyor. Bu, gizlice Hıristiyanlığa geçen ve inancı nedeniyle idam edilen Romalı asker Aziz Sebastian’dır

  Bu sunak resmi 1470’lerin ortalarında Antonio ve Piero del Pollaiuolo adlı iki kardeş tarafından Floransa’daki Pucci aile şapeli için boyandı. Şapel çok büyüktü, bu nedenle sunak parçasının uzaktan bile temizlenmesi zor oluyordu.

  Sanatçılar bu büyük ölçeği perspektif ve geometrik yapı konusundaki yeteneklerini sergilemek için kullandılar. Sebastian ve ona işkence edenlerin anıtsal figürleri ön planda dev bir üçgen oluşturuyor; okçuların kolları ve bacakları tablonun yanlarına doğru baskı yapıyor. Arkalarında dolambaçlı nehir gözlerimizi mavi uzaklığa çekiyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin