İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Jackson Pollock » Jackson Pollock Dişi Kurt

Jackson Pollock Dişi Kurt

  Jackson Pollock Dişi Kurt

  Jackson Pollock Dişi Kurt

  Tarih: 1943,

  Boyut: 106,4 x 170,2 cm,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, guaş ve alçı

  Yer: Museum of Modern Art New York.

  Pollock’un bugün hala birçok insan için en şaşırtıcı yanı, yaptığı işe getirdiği mutlak özgürlük gibi görünen şeydir. Pollock, resim yapmanın çok disiplinli bir şövale ve boya fırçası fikrinden uzaklaşması gerektiğini düşünüyordu. Ve boyayı tuval üzerine dökmek şeklindeki ünlü damlama tekniğini geliştirmeden önce, mala, parmaklar, boya kutuları, palet bıçakları, çubuklar ve etrafta boya uygulayabileceği ne varsa kullanarak yaptı. Benzer şekilde tuvali doğrudan duvara ya da yere tutturarak çalıştı.

  Dişi kurdun her türlü kültür, mit ve efsaneyi kapsayan uzun bir tarihi vardır. Belki de en ünlüsü, Roma şehrinin kuruluşuna atfedilen ikizler Romulus ve Romus’un hikayesidir. Ve onlar yetim olduklarında çölde bir dişi kurt tarafından emzirildiler.

  Bu resimdeki dişi kurdun başı solumuza doğrudur. Resmin kenarından sadece birkaç santim uzakta burnunu görebilirsiniz. Ve sonra sırtının hatlarını oluşturan siyah bir hat görüyorsunuz. Bütün bunlar, çok sayıda kaotik renk, kaotik vuruşlar ve her yöne doğru kitleler ve boya damlamaları ile kaplanmıştır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin