İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Aziz George’un Ejderha ile Savaşı

Raphael Aziz George’un Ejderha ile Savaşı

  Raphael Aziz George'un Ejderha ile Savaşı

  Raphael Aziz George’un Ejderha ile Savaşı

  Tarih: 1504

  Orijinal Boyut: 28,5 x 21,5 cm

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Hıristiyan inancına sahip Romalı bir asker olan Aziz George, mızrağıyla bir ejderhayı bastırarak pagan bir kralın kızını kurtarır. Prenses daha sonra ejderhayı şehre götürür ve burada aziz onu kılıcıyla öldürür. Bu durum kralın ve tebaasının Hıristiyanlığa geçmesine neden olur.

  Tablonun alışılmadık bir özelliği de azizin zırhla kaplı bacağındaki mavi jartiyeridir. Bu bantın üzerinde, George’un koruyucu azizi olduğu şövalye Jartiyer Tarikatı’nın sloganı olan Honi soit qui mal y pense (Kötü düşünen utansın) cümlesi yazılıdır. Urbino Dükü Guidobaldo da Montefeltro, 1504 yılında İngiltere Kralı VII. Henry tarafından bu prestijli tarikatın şövalyesi ilan edildi.

  Krem beyazı bir atın üzerinde oturan Aziz George, ejderhaya uzun bir mızrak fırlatırken, bu dikey resimde arkadaki manzarada elleri dua ederek diz çökmüş bir kadın görülüyor. Her iki figürün de soluk teni var ve başlarının üzerinde ince, altın rengi haleler uçuşuyor. Aziz George, ejderhaya bakarken profilden solumuza bakıyor. Adamın düz bir burnu ve altın süslemeli kalay grisi miğferinin altında bal rengi saçları var. Zırh tüm vücudunu kaplıyor ve boynuna taktığı gök mavisi pelerin arkasında dalgalanıyor.

  Sol tarafında siyah bir kılıç sallanıyor. At, ela-kahverengi gözleriyle bize bakmak için başını çevirirken arka ayakları üzerinde şaha kalkıyor. At, adamın peleriniyle aynı renkte, altınla süslenmiş mavi bir eyer ve dizgin takıyor. Atın boynuna altınla boyanmış bir kayışta “RAPHELLO” adı yazılı. Binici, atın ön ayaklarının altındaki ejderhaya bir mızrak saplarken, ayağını üzengiye doğru sokuyor. Ejderhanın, nane yeşili, köpeğe benzer bir kafası olan sarımsı kahverengi bir derisi vardır. Bir ön ayağıyla mızrağı iterken olduğu gibi pençeli ayaklarıyla toprağı kavrar.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin