İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Azize Katharina Alexandria

Raphael Azize Katharina Alexandria

  Raphael Azize Katharina Alexandria

  Raphael Azize Katharina Alexandria

  Tarih: 1507

  Orijinal Boyut: 72,2 x 55,7 cm

  Teknik: Ahşap üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery, Londra

  Dördüncü yüzyılda yaşamış bir prenses olan İskenderiyeli Catherine, Hıristiyanlığa geçti ve bir vizyonda İsa ile mistik bir evlilik yaptı. İnancından vazgeçmeyince İmparator Maxentius onun çivili bir tekerleğe bağlanıp işkenceyle öldürülmesini emretti. Ancak bir yıldırım ona zarar vermeden tekerleği yok etti. Daha sonra Catherine’in başı kesildi.

  Azize burada, çivili tekerleğe yaslanmış, huzurlu bir kırsal manzarada tasvir edilmiştir. Raphael, resimde inancının vizyoner yönüne odaklandı, onu eli kalbinin üzerinde ve dudakları aralıkken, ilahi bir coşku anında bulutların arasındaki altın bir kırılmaya doğru gökyüzüne bakarken yakalıyor. Ön planda kayaların arasına karahindiba tohumu başı da dahil olmak üzere birkaç narin bitki resmetmiştir. Karahindiba, Hollanda ve Alman çarmıha gerilme resimlerinde görülen acı bir bitkidir ve Hıristiyan kederinin, özellikle de İsa’nın Çilesinin simgesidir.

  Raphael’in vecd içindeki azize sunumu, daha önce çok panelli sunaklar için benimsenen geleneklerden geliştirildi. Raphael, çoğu kez yukarıya dönük kafaları ve yukarı bakan gözleri olan dini figürleri, meleksi havaları nedeniyle çağdaşları tarafından övülen Perugino ile birlikte çalışıyordu. Perugino ayrıca figürlerini uzak manzaraların önüne yerleştirirdi ve çiçeklerin natürmort detaylarına yer verirdi. Ancak Aziz Catherine’in pozu, Perugino’nun eserlerinde bulunan her şeyden çok daha dinamik olup, Leonardo ve Michelangelo’nun figüre yaklaşımlarının etkisini hissettirmektedir.

  Aziz Catherine’in güzel kıvrımlı kontrpposto pozu – klasik bir Venüs heykelini anımsatır. Kısmen Leonardo’nun Leda’sından türetilmiştir. Saçlarının sarmal dizilişi ve mantosunun sarı astarı da Leonardo’nun yaklaşımının karakteristik özellikleridir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin