İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Calvary Yolunda İsa’nın Tökezleyişi

Raphael Calvary Yolunda İsa’nın Tökezleyişi

  Raphael Calvary Yolunda İsa'nın Tökezleyişi

  Raphael Calvary Yolunda İsa’nın Tökezleyişi

  Tarih: 1515 – 1516,

  Orijinal Boyut: 318 x 229 cm,

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Museo del Prado, Madrid.

  Jacopo Basilio bu tabloyu Palermo’daki Santa Maria dello Spasimo Manastırı için yaptırdı. Eser, Raphael’in aşırı fiziksel ve duygusal unsurların tasvirine olan ilgisini yansıtıyor. Bu eserin retorik tonu ve İsa’nın figürü üzerinde birleşen iki köşegen etrafındaki karmaşık ama net kompozisyonu, Vatikan için yapılmış goblen eskizlerini anımsatıyor.

  Resmin tüm duyguları yoğun bir şekilde ön plana sıkıştırılmıştır ve arka plan, uzaktaki insan gruplarının ve haçların bulunduğu bir sahne dekoruna benzer. Cyrene’li Simon bir an için İsa’nın haçını kaldırıyor ve muhafızlara sert bir şekilde bakıyor. Tablonun sağ tarafında dört kadın tasvir edilmiş olup, kompozisyonun her iki yanında da muhafızlar yükselmektedir. Meryem Ana’nın “acı” kavramı ve ona bağlılık, biraz tartışmalı olsa da, 16. yüzyılın başlarında Katoliklikte modaydı; ancak bu çalışmada Meryem, olduğu gibi yere yığılmamış veya bayılmamış, yalnızca dizlerinin üzerine çökmüştür.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin