İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Kardinal Portresi

Raphael Kardinal Portresi

  Raphael Kardinal Portresi

  Raphael Kardinal Portresi

  Tarih: 1511,

  Orijinal Boyut: 79 x 61 cm,

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Museo del Prado, Madrid.

  Uygulamanın yüksek kalitesinin yanı sıra, bu portrenin en çarpıcı yönü, Raphael’in şaşırtıcı doğal algılama yeteneğidir. Bu tablo, bir Rönesans kardinali’nin kesin ve evrensel imajıyla sonuçlanır. Ancak sanatçı bunu, modelin bireysel doğasını tasvir etmekten vazgeçmeden, Bembo’nun deyimiyle ‘insanları olduklarından daha gerçekmiş gibi resmetme’ yöntemini kullanarak başarıyor. Doğayı taklit etme yeteneği, Quattrocento’nun (15.yüzyıl) ikinci yarısındaki İtalyan ressamların büyük bir ilgiyle incelediği Flaman portresinden kaynaklanmaktadır.

  Yüzün ustaca modellenmesinde Flaman etkisi açıkça görülüyor. Örneğin bu etki, sol gözünü hareket ettirerek, dönüş yönü ile karşıtlık yoluyla daha etkileyici bir bakış elde etme biçimindedir. Kırmızı ipek pelerin üzerindeki parlaklık gibi, giysi dokularının cesur kullanımı, Venedik resmine dair doğrudan bir bilgiyi ortaya koyuyor. Üçgen kompozisyonu, açıkça Leonardo’dan, özellikle de Mona Lisa’dan türemiştir. Bu, oturan ile izleyici arasındaki mesafeyi azaltmak amacıyla kolun ön plana (biraz yanlış) yerleştirilmesinde açıkça görülmektedir. Kardinalin gövdesi, bir piramit biçimine indirgenmiştir.

  Bu yöntemle Raphael, figürün siyah bir arka plandan ortaya çıkarak gerçek varlığının duygusunu vurgular. İzleyiciye, bir heykelin heybetini aşılayarak, bu bireyin temsil ettiği dini ileri gelenlerin paradigması duygusunu iletir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin