İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Alba Madonna’sı

Raphael Alba Madonna’sı

  Raphael Alba Madonna'sı

  Raphael Alba Madonna’sı

  Tarih: 1510

  Boyut: Eserin çapı 94,5 cm

  Teknik: Panel üzerine yağlı boya

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Raphael, Floransa’da dört yıl geçirdikten sonra, muhtemelen II. Julius’un papalığı döneminde daha önemli görevleri yerine getirmek için 1508’de Roma’ya taşındı. Raphael’in Roma dönemine ait Amerika’daki en önemli eseri Alba Madonna’dır. Bu “Alçakgönüllülük Madonnası”nda Meryem Ana, göksel bir taht ya da görkemli bir yastık yerine doğrudan yere oturmaktadır. Sanatçı, figürleri geniş, alçak bir piramit şeklinde gruplandırmıştır. Onları yalnızca bulundukları alana uyum sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ona hakim olacak şekilde bir daire içinde hizalamıştır. Tondo veya yuvarlak biçimli stil, Floransa resminde popülerdi ve Floransalı ustalar Michelangelo ve Leonardo’nun etkisi de eserde açıkça görülüyor.

  Alba Madonna’sı, idealize edilmiş, klasik bir manzaraya yerleştirilmiştir. Gül pembesi, soluk mavi ve yeşille kaplanmış figürlerle, resmin ince renk ve ruh hali ile Raphael’in Roma tarzına uyarlanmış halini gösteriyor. Madonna, türban, sandaletler ve dökümlü cüppelerden oluşan antika bir kostüm giymiş. Raphael’in tondosunun sakin, pastoral atmosferi, duygusal anlamını gizlemektedir. Çocuk İsa’nın Vaftizci’nin haçını kabul etme hareketi, sanki Mesih’in insanlık için fedakarlığını önceden biliyormuşçasına, üç figürün de ilgi odağıdır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin