İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Meryem ve Çocuk İsa

Raphael Meryem ve Çocuk İsa

  Raphael Meryem ve Çocuk İsa

  Raphael Meryem ve Çocuk İsa

  Tarih: 1505

  Orijinal Boyut: 59,5 x 44 cm

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Bu dikey tabloda derin bir manzaranın önünde her ikisi de soluk tenli bir kadın ve çıplak bir çocuk oturuyor. Yaklaşık dizlerin üstünden görülen kadının vücudu hafifçe sağımıza doğru açılıdır ve sağımızda sol eliyle bebeği poposunun altından destekler. Neredeyse çimenli manzaranın rengiyle eşleşen eğrelti otu yeşili kumaş kalçalarının arkasında toplanmış ve kucağında koyu lapis mavisi bir kumaş yatıyor. Sarı saçları geriye doğru toplanmış. Düz bir burnu, pembe yanakları var ve pembe dudakları kapalı.

  Eserin merkezinde parlak kırmızı bir elbiseyle Madonna oturuyor. Başını solumuza doğru eğiyor ve kahverengi gözleriyle aşağı ve sağımıza bakıyor. Açık tenli ve sarı saçlıdır. Ahşap bir bankta rahatça oturuyor. Kucağının karşısında sağ elinin zarifçe oturduğu koyu renk bir perde var. Elbisesinin üst kısmından ve başının arkasından zarif bir şekilde akan şeffaf bir şerit var gibi görünüyor. En soluk altın rengi hale mucizevi bir şekilde başını çevreliyor.

  Sol elinde, bir kolunu sırtına, diğerini boynuna dolayarak onu kucaklayan bebek İsa’yı tutuyor. İnkar edilemeyecek kadar değerli bir çocuk olan o, çekingen bir gülümsemeyle omzunun üzerinden geriye bakıyor. Arkalarında güzel, berrak ve parlak bir gün ortaya çıkıyor. Uzakta iki figür, etraflarındaki yeşil manzaranın tadını çıkararak, yansıtıcı bir gölete doğru yürüyor gibi görünüyor. Uzun bir yolun sonunda Katolik kilisesi sayılabilecek büyük ve etkileyici bir yapı duruyor. Kubbesi ve Katolik mimarisinde yaygın olan diğer yapısal unsurlar, halihazırda her yerde mevcut olan dini ilahiyat ve zarafet atmosferine katkıda bulunuyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin