İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Kutsal Aile Bir Kuzu ile

Raphael Kutsal Aile Bir Kuzu ile

  Raphael Kutsal Aile Bir Kuzu ile

  Raphael Kutsal Aile Bir Kuzu ile

  Tarih: 1507,

  Orijinal Boyut: 28 x 21,5 cm,

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Museo del Prado Madrid.

  Raphael’in tablosu, Cenevre’deki özel bir koleksiyonda bir kopyası bulunan Leonardo’nun çizimi gibi, Meryem Ana’yı, çocuğu İsa’yı ve kuzuyu gösteriyor. Ancak burada Aziz Anne’nin yerini Aziz Joseph almış. Bu değişiklikten daha önemlisi, Raphael’in, Meryem Ana’nın, oğlunun kuzuyu kucaklamasına yardım etmesini öne çıkarır. Böylece, Aziz Joseph’in, eylemin önemine dair farkındalığını ortaya koyan dikkatli, düşünceli bir ifadeyle baktığını tasvir ederek sahnenin imalarını değiştirmiştir. Karakterler arasındaki iletişim, duruşları ve bakış yönleriyle vurgulanıyor.

  Arkadaki manzara, İtalyan olmayan ve muhtemelen Kuzey gravürlerinden alınmış mimari unsurlarla doludur. Aynı anlamda, doğanın, özellikle de bitki yaşamının ön planda titizlikle tasvir edilmesi, genç Raphael’in o dönemde Floransa’da bulunan Hans Memling’in eserlerini, özellikle de Pagagnotti Triptiği’ni incelediğini gösteriyor. Meryem Ana’nın yüz hatları, Raphael’in eserleri arasında benzersizdir ve Madonna dei Garofani’nin yüz hatlarına benzemektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin