İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Genç Kardinal Ippolito d’Este

Raphael Genç Kardinal Ippolito d’Este

  Raphael Genç Kardinal Ippolito d’Este

  Raphael Genç Kardinal Ippolito d’Este

  Tarih: 1503 – 1505

  Orijinal Boyut: 54 x 39 cm

  Teknik: Ahşap üzeri yağlı boya

  Yer: Museum of Fine Arts Budapest

  Raphael’in, muhtemelen Pietro Perugino’nun öğrencisi olduğu yıllarda yaptığı bu erken dönem portresi, ustasının etkisini taşıyor. Perugino’nun resim yapma tarzı, büst boyu formatta, izleyiciyi ve resimsel alanı aynı anda birbirine bağlayan tarzdadır. Mimari öğenin üzerinde duran el motifinde, arka plandaki manzara yapısında ve bileşimin oranlarında bu etki açıkça görülmektedir. Genç ressamın uyum duygusu, çizimindeki incelik, dengeli renklendirme ve yüzün kullanımında açıkça görülmektedir. Son araştırmalar, bu portrenin, Macaristan Kralı Matthias Corvinus’un kraliçe eşi Aragonlu Beatrice’in yeğeni genç Ippolito d’Este olduğunu tespit etti. 1487 ile 1497 yılları arasında d’Este, Esztergom başpiskoposuydu ve daha sonra Ferrara piskoposu olarak atanmıştı.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin