İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Çayırlıkta Madonna

Raphael Çayırlıkta Madonna

  Raphael Çayırlıkta Madonna

  Raphael Çayırlıkta Madonna

  Tarih: 1505

  Orijinal Boyut: 113 x 88,5 cm

  Teknik: Ahşap üzeri yağlı boya

  Yer: Kunsthistorisches Museum, Viyana

  Bir piramit şeklinde oluşturulan grup, insanların dünyasını vurgulayan keyifli bir mera manzarasının içine yerleştirilmiştir. Ancak, yine de uzak ufuklara doğru kaybolurken, ebediyen geçerli olanı vurguluyor gibi görünüyor. Böylece Çayırdaki Madonna, Rönesans’ın yeni ruhani düşüncesinin “simgesi” haline geldi.

  Tablo, yirmi üç yaşındaki Raphael tarafından 1504-1505 yılları arasında Floransa’ya gelişinden birkaç ay sonra yapılmıştır. Meryem, kırmızı bir elbisenin üzerine altın kenarlı mavi bir manto giyiyor ve sağ bacağını çapraz olarak uzatıyor. Mavi kiliseyi ve kırmızı İsa’nın ölümünü simgeliyor. İsa’nın başı sola dönük ve gözleri Yuhanna’ya sabitlenmiştir. Elleri John’un tuttuğu minyatür haça dokunmak için dengesiz bir şekilde öne doğru eğilmiştir. Gelincik, İsa’nın tutkusunu, ölümünü ve dirilişini ifade eder. Resim, yalnızca çocuk İsa’nın Vaftizci Yahya’nın tuttuğu çarmıhı tutmasıyla bozulan, İsa’nın yaklaşmakta olan Çilesini ima eden huzurlu, yumuşak ve cennet gibi bir anı tasvir ediyor. Bu tür sakin ve uyumlu kompozisyon, Rönesans patronları tarafından büyük saygı gördü ve Raphael’e, Roma’daki Vatikan kıtasında Papa için bir fresk yapma komisyonu kazandırdı.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin