İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı S » Seurat, Georges » Georges Seurat Deniz Kıyısında Akşam, Honfleur

Georges Seurat Deniz Kıyısında Akşam, Honfleur

  Georges Seurat Deniz Kıyısında Akşam, Honfleur

  Georges Seurat Deniz Kıyısında Akşam, Honfleur

  Tarih: 1886,

  Boyut: 65,4 x 81,1 cm,

  Yer: Museum of Modern Art New York.

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Resmin Analizi

  Seurat, 1886 yazını kuzey Fransız sahilinde, çalkantılı denizlerin ve engebeli kıyıların bulunduğu bir tatil beldesi olan Honfleur kasabasında geçirdi. Geniş gökyüzü ve sakin deniz, resme geniş bir ışık hissi verirken, aynı zamanda kendine özgü bir görsel yoğunluğa sahiptir. Uzun bulut dizileri sahildeki dalgakıranları yansıtır.

  Seurat, saf renkteki küçük noktalardan formun oluşturulmasını içeren optik teorilerine odaklanır. Böylece pointillism olarak bilinen sistematik bir teknik geliştirir. İzleyicinin gözünde, bu noktalar hem şekillerde birleşebilir hem de sihirli bir ışıltı oluşturan ayrı parçacıklar olarak kalabilmektedir.

  Çağdaş bir eleştirmen, bu eser ve benzer çalışmalardaki ışığı, görünür bir maddeyle doldurulmuş “gri toz” olarak tanımladı. Maddeler, hem sahneyi tanımlamak üzere birleştiğinden hem de pigment taneciklerinden ayrıldığından dolayı, bir illüzyon etkisi oluşturmaktadır. Seurat, sahnenin etrafındaki çerçeveyi de boyayarak resme katar. Böylece resmin dünyası ile gerçeklik arasındaki geçişi tamponlar ve sağ üstte, çerçevenin üzerindeki noktaları daha açık hale getirerek batan güneşin ışınlarını yayar.

  kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

  Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas baskı tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Sipariş şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıkla ve mesaj gönder

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin