İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT TEKNİKLERİ » Yağlı Boya » Luigi Acquarone Kağıthane’de Cirit Oyunu

Luigi Acquarone Kağıthane’de Cirit Oyunu

  Luigi Acquarone Kağıthane'de Cirit Oyunu

  Luigi Acquarone Kağıthane’de Cirit Oyunu

  Tarih:

  Orijinal Boyut: 65,5 x 120 cm,

  Yer: Pera Müzesi, İstanbul,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  II. Abdülhamit döneminde saray ressamı olarak çalışan İtalyan ressamın nadir bulunan çalışmalarından biri olan bu eser dönemin yaşantısına tanıklık etmektedir. Klasik bir oryantalizmden ziyade belgecilik eğilimi ağır basan bu çalışmada sağ alt köşede seyirci olan az sayıda kadın görülmektedir. Yine yolun öteki tarafında bir kadın topluluğu gözlemlenmektedir. Kıyafetlerden önemli bir şenlik için oynandığı anlaşılan ata sporu cirit sahnesini görüyoruz. Çevre ve ağaçların düzeni alanın sürekli bakımı yapılan bir bölge olduğu izlenimini vermektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin