ana sayfa » EKOLLER » Mannerizm » Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

Niccolo dell Abbate Eurydice'nin Ölümü
Niccolo dell Abbate Eurydice'nin Ölümü

Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

Tarih: 1552,

Boyut: 189,2 x 237,5 cm,

Yer: National Gallery Londra.

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

Resmin Analizi

Eurydice ve Aristaeus’un öyküsü, Roman şair Virgil tarafından anlatılmaktadır. Eurydice’in kocası olan Orpheus müziği ile uzak mesafelerdeki vahşi hayvanları büyülemektedir. Üç peri çiçek toplar, çoban Aristaeus’un Eurydice’nin peşinde olduğunu bilmez. Kaçarken bir yılan tarafından ısırılır. Mavi örtüsüyle tanımlanabilen Eurydice, yerde ölü olarak yatıyor. Orta mesafede, Aristaeus arıların ölümü konusunda annesi Cyrene’ye danışmaktadır. Yerdeki su taşan küp ile yatan deniz tanrısı Proteus, Aristaeus’a kovanlardaki felaketin Eurydice’in peşinde koştuğu için bir ceza olduğunu söyler.

Bu resim muhtemelen sanatçının 1552’den itibaren çalıştığı Fransa’da yapıldı. Manzara gerçekten muhteşemdir – altın bulutlar, güneş ışığını ve gölgeyi fantastik klasik binaların, kulelerin ve sütunların üzerinde büyülü bir etki yaratacak şekilde filtreler. Manzara, hikayenin duygusal içeriğini Fransız sanatında oldukça yeni sayılabilecek bir şekilde ifade etmektedir.


Resim Tuvali Üzerine Baskı

Resim tuvali üzerine basılarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Özel Sipariş

Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

Çeşit Zenginliği

Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

BU ESERİN KANVAS BASKI VEYA YAĞLI BOYA REPRODÜKSİYON BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Adınız (*)

  E-posta adresiniz (*)

  Tablo İsmi(*)

  Ürün Türü(*)

  Notunuz

  robot değilim (*)