Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

Niccolo dell Abbate Eurydice'nin Ölümü

Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

Tarih: 1552,

Boyut: 189,2 x 237,5 cm,

Yer: National Gallery Londra.

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

Resmin Analizi

Eurydice ve Aristaeus’un öyküsü, Roman şair Virgil tarafından anlatılmaktadır. Eurydice’in kocası olan Orpheus müziği ile uzak mesafelerdeki vahşi hayvanları büyülemektedir. Üç peri çiçek toplar, çoban Aristaeus’un Eurydice’nin peşinde olduğunu bilmez. Kaçarken bir yılan tarafından ısırılır. Mavi örtüsüyle tanımlanabilen Eurydice, yerde ölü olarak yatıyor. Orta mesafede, Aristaeus arıların ölümü konusunda annesi Cyrene’ye danışmaktadır. Yerdeki su taşan küp ile yatan deniz tanrısı Proteus, Aristaeus’a kovanlardaki felaketin Eurydice’in peşinde koştuğu için bir ceza olduğunu söyler.

Bu resim muhtemelen sanatçının 1552’den itibaren çalıştığı Fransa’da yapıldı. Manzara gerçekten muhteşemdir – altın bulutlar, güneş ışığını ve gölgeyi fantastik klasik binaların, kulelerin ve sütunların üzerinde büyülü bir etki yaratacak şekilde filtreler. Manzara, hikayenin duygusal içeriğini Fransız sanatında oldukça yeni sayılabilecek bir şekilde ifade etmektedir.


Resim tuvali üzerine baskı

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Sanata Yakınlaşma

Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Sipariş şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıkla ve mesaj gönder

BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER