İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Mannerizm » Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

  Niccolo dell Abbate Eurydice'nin Ölümü

  Niccolo dell Abbate Eurydice’nin Ölümü

  Tarih: 1552,

  Boyut: 189,2 x 237,5 cm,

  Yer: National Gallery Londra.

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Resmin Analizi

  Eurydice ve Aristaeus’un öyküsü, Roman şair Virgil tarafından anlatılmaktadır. Eurydice’in kocası olan Orpheus müziği ile uzak mesafelerdeki vahşi hayvanları büyülemektedir. Üç peri çiçek toplar, çoban Aristaeus’un Eurydice’nin peşinde olduğunu bilmez. Kaçarken bir yılan tarafından ısırılır. Mavi örtüsüyle tanımlanabilen Eurydice, yerde ölü olarak yatıyor. Orta mesafede, Aristaeus arıların ölümü konusunda annesi Cyrene’ye danışmaktadır. Yerdeki su taşan küp ile yatan deniz tanrısı Proteus, Aristaeus’a kovanlardaki felaketin Eurydice’in peşinde koştuğu için bir ceza olduğunu söyler.

  Bu resim muhtemelen sanatçının 1552’den itibaren çalıştığı Fransa’da yapıldı. Manzara gerçekten muhteşemdir – altın bulutlar, güneş ışığını ve gölgeyi fantastik klasik binaların, kulelerin ve sütunların üzerinde büyülü bir etki yaratacak şekilde filtreler. Manzara, hikayenin duygusal içeriğini Fransız sanatında oldukça yeni sayılabilecek bir şekilde ifade etmektedir.


  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin