İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Modernizm » Arthur Dove Bulutlar ve Deniz

Arthur Dove Bulutlar ve Deniz

  Arthur Dove Bulutlar ve Deniz

  Arthur Dove Bulutlar ve Deniz

  Tarih: 1930,

  Boyut: 75,2 x 100,6 cm,

  Yer: Metropolitan Museum of Art New York,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Eser, Dove ve arkadaşı Helen “Reds” Torr’un 1920’lerin sonlarında yaşadığı Long Island’ın kuzey kıyısında bir kasaba olan Halesite manzarasından esinlenmiştir. Sıcak havalarda tekneleri Mona’da ikamet etmekte ve Kasım 1929’da ilk kışlarını geçirmeye hazırlanmaktadırlar. Yat Kulübü’nün ikinci katındaki üç tarafı pencerelerle çevrili odaları, Huntington Limanı’nın engelsiz bir manzarasına sahipti. Tabloda, havadar deniz manzarasında, birkaç yelkenli dalgaların yüzeyi boyunca süzülmekte ve arka planda yuvarlak tepelerden oluşan bir manzara yükselmektedir. Tuvalin yarısını dolduran gökyüzü, rüzgar akımlarını çağrıştıran uzun kıvrımlı çizgilerle belirginleştirilmiştir.

  Resmin stili, Dove’un doğanın unsurları hakkındaki felsefesine işaret etmektedir: bağımsız ama birbiriyle bağlantılı, benzersiz ama değişken.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!


  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin