İçeriğe geç
ana sayfa » MAKALELER-RÖPORTAJLAR » Sosyal » Yağlı boya Tablo Reprodüksiyon Piyasası

Yağlı boya Tablo Reprodüksiyon Piyasası

  Yağlı boya Tablo Reprodüksiyon Piyasası

  Kim evinin duvarında ünlü ressamlardan birine ait olan çok beğendiği bir tabloyu görmek istemez ki? Kimsenin hayır diyemeyeceği bu soruya biricik olan orjinalini görmeniz gerçekten çok zor diye yanıtlamak zorundayız.

  Geriye iki alternatif kalıyor; ya baskı reprodüksiyonunu duvarınıza asacaksınız ya da orijinalinin tadını biraz daha yakalayabilmek için yağlıboya reprodüksiyonunu satın alacaksınız. Bu yazıyı okumadan yağlıboya reprodüksiyon almaya sakın karar vermeyin.

  Yağlıboya tablo reprodüksiyonu derken Türkiye’de bu işin pazarının neredeyse tamamına yakınının ithal ürünlerden oluştuğunu söyleyebiliriz. İthal derken de ağırlığın hangi ülkeden olduğunu söylememize sanırız gerek yok ama biz yine de bilmeyenler için belirtelim: Uzakdoğu.

  Öncelikle istatistiki verilerden yola çıkalım. Devlet İstatistik Enstitüsü’nün açıkladığı 2003 yılındaki resmi rakamlara göre 185.663$’lık yağlıboya tablo reprodüksiyon ithalatı yapılırken, 2008 senesi sonunda bu rakamın 1.500.000 $’a ulaştığı görülüyor.

  Pazar büyüyor !

  Çok düşük fiyatlara ithal edilen Uzakdoğu menşeili ürünler daha dünün camcı ve çerçevecilerinde sanat galerisi edası içerisinde satışa sunuluyor. Bu ticaretin faydaları olduğu kadar zararları da çok büyük tabii.

  İyimser bakacak olursak en azından müze gezmemiş, yağlıboya tablo nedir bilmeyen insanlarımız bu gerçekle tanışıp, hatta tanışmakla da kalmayıp evlerine götürüp asabiliyorlar. Halkımız bir şekilde sanatla tanışıyor. Öte yandan sosyo – kültürel devrimini tamamlamamış bir toplum için de bu kötü bir örnek teşkil etmiş ve çoğu yeni mal/hizmet kavramında olduğu gibi bu işi de yanlış temellendirmiş oluyor.

  Büyük alışveriş merkezlerinde, sokaklarda, camcılarda, çerçevecilerde internette gördüğünüz mağazalarda, Internet Alışveriş Portallarında her yerde bu tablolardan mevcut. Fiyatları da çok ucuz.

  Bugün internette yağlıboya tablo reprodüksiyon diye arattığınız zaman, karşınıza çıkan neredeyse bütün siteler, (her ne kadar ithal, rus, yabancı ressam diye belirtip tüketiciyi yanıltmaya çalışsalarda) Uzakdoğu menşeili tablolar satıyor. Ancak bir tanesi hariç: İstanbul Sanat Galerisi

  İstanbul Sanat Galerisi

  İstanbul Sanat Galerisi yağlıboya tablo reprodüksiyon işini gerçek manada Türkiye’de uygulayan tek kuruluş. Bu bakımdan benzerleri arandığı zaman İtalya’daki Floransa Academy of Art, Ashland ya da Barj-Buzzoni ile ancak kıyaslanabilir. Usta fırçaların çalıştığı, akademik resim yeteneğine sahip kişilerden ve gerçekten içinize sinecek bir yağlıboya tablo reprodüksiyon siparişi vermek istiyorsanız doğru adres işte tam burası.

  Özel Sipariş Yağlıboya çalışmalarının yanı sıra, mekana özel ya da mekanın kendisinde yağlıboya uygulaması yapabiliyorlar. Dilerseniz kurumun kendi zengin görsel galerisinden beğeninize uygun bir resmi seçip yağlıboya olarak çalıştırabiliyorsunuz. Ancak sakın ola ki yanılıp “Ben 100 tane tablo istiyorum, iskonto yapar mısınız?” demeyin çünkü kurum tamamen butik ve sipariş üzerine çalışıyor. Bu açıdan ancak çok özel mekanlarda ve dekorasyona özel ehemmiyet verilen alanlarda daha çok tercih ediliyor. İşin arkasında sadece bir ressamın olmaması ve muhatabınızın bir kurum olduğunu bilmeniz de gerçekten güven verici.

  Unutmayın aldığınız reprodüksiyonun kalitesi ve fiyatı da çok önemli çünkü para etmeyen bir reprodüksiyon para etmeyecek bir şekilde elinizden çıkacaktır. Belki elinizden çıktığında haberiniz bile olmayacaktır. Oysa ki para eden bir reprodüksiyon orijinal tablolar gibi kıymetlenmese de her zaman belirtilen mevcut değerini koruyacaktır. En azından doğru estetik görüşü olan sizin ve sizin gibilerin nezdinizde …

  Yağlı boya reprodüksiyon hakkında ayrıntılı bilgi için tıkla

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin