İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Sinema » Vizyon Filmleri Temmuz 2015 konu ve bilgiler

Vizyon Filmleri Temmuz 2015 konu ve bilgiler

  Vizyon Filmleri Temmuz 2015

  Big Game/ Büyük Oyun

  Büyük Oyun başlıyor!

  İngiliz romancı Dan Smith ‘in Büyük Oyun isimli romanı Net Genç etiketiyle tüm kitapçılarda yerini aldı. Finlandiyalı Yönetmen Jalmari Helander’in ise sinemaya uyarladığı aynı isimli filmin başrolünde Samuel L.Jackson ve Ray Stevenson gibi aktörler ile birlikte Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş da oynuyor.

  Ormanda kamp yapmakta olan Oskari, esrarengiz bir uçağın kamp alanı yakınlarına düşürülmesi sonucunda Amerikan Başkanı ile tanışır. Fakat Amerikan Başkan’ının bu durumda kurtarılması gerekmektedir. Oskari, kontrolü ele geçirerek Başkan Moore’un kurtarılmasına yardım eder. Dünyanın en güçlü adamı soğuk Finlandiya ormanlarında genç bir çocuğun korumasıyla hayatta kalabilir mi?

  Vizyon Tarihi: 3 Temmuz 2015
  Yönetmen: Jalmari Helander
  Oyuncular: Samuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson
  Tür: Macera
  Ülke: A.B.D

  Kağıttan Kentler

  KAĞITTAN KENTLER, kapı komşusu güzeller güzeli Margo’ya (Delevingne) aşık olan, romantik ve çalışkan genç Quentin (Wolff) ‘un hikayesini anlatıyor. Çocukluklarında iyi arkadaş olan ikili, biraz büyüdüklerinde eskisi kadar yakın olmazlar. Lise hayatlarının sonlarına doğru, Margo, Quentin’i bir dizi eşek şakasına dahil olacağı uzun bir gecede yanında olmasına ikna eder.
  Ancak ertesi gün Margo, arkasında ipucular bırakarak ortadan kaybolur. Quentin ve arkadaşları onu bulmak için bir uzun yola çıkarlar. Bu komik ve içten, arkadaşlığın gerçek gücünü keşfedeceğiniz, filmin yönetmeni Jake Schreier.

  “KAĞITTAN KENTLER, birini zihninde romantikleştirmenin onu nasıl insanlıktan çıkaracağının hikayesi” diye filmin ana temasını açıklıyor John Green. “Quentin, Margo’nun bir insandan daha fazlası, bir mucize olduğunu düşünmektedir ancak bunun yıkıcı etkisini daha sonra fark edecektir. Margo’nun soyadı Spiegelman, bu ayna ustası anlamına geliyor ve bence insanlar Margo’ya baktıklarında sadece Margo’yu değil, kendi yansımalarını da görüyorlar.

  “Genç erkeklerin, genç kadınları zihinlerinde romantikleştirerek onları elde ettiklerini hayal edip, hikayenin mutu sonlanacağını gösteren birçok film var” diyor Green. “Ancak gerçek hayatta insan ilişkileri bu şekilde işlemiyor. Gerçek hayatta bu ilişkiler çok karışık durumda. Hayattaki yegane amacın kızı yada erkeği elde etmek olmadığını göstermek istedik.”

  Pek olacağına ihtimal vermese de, fazla ortak noktasının bulunmadığı “Kızı elde etmek” Quentin’in hayalidir. Quentin’e göre, Margo çok havalı birisi. Herkes tarafından hayranlıkla bakılan, gizemleri seven tez canlı bir maceracıdır. “Herkesin beraber olmak ya da öpüşmek isteyeceği türden bir kızdır” diyor Green. “Aynı zamanda Quentin’in basit hayalleri içinde sıkışmış bir kızdır. “Margo aşırı özgür ruhlu birisi ve ben onu anı yaşayan ve gelecek hakkında çok düşünmeyen biri olarak tanımlarım.” diyor Delevingne. “Margo ailesi yada başkası tarafından sınırlandırılamaz.

  Vizyon Tarihi: 24 Temmuz 2015
  Yönetmen: Jake Shreier
  Oyuncular: Cara Delevingne, Nat Wolff, Halston Sage
  Tür: Macera, Romantik, Dram
  Ülke: A.B.D

  Siccin 2

  Yapımını Muhteşem Film’in yönetmenliğini Alper Mestçi’nin gerçekleştirdiği; Türkiye’de 2014 yılının en iyi korku filmi olarak seçilen ve birçok ödül alan, Türk korku filmi olarak Avrupa’da da ses getiren Siccin serisinin devam filmi olan Siccin 2 “Her Canlı Ölümü Tadacaktır”, 10 Temmuz’da The Moments Entertainment dağıtımıyla vizyonda olacak.

  Musallat filmlerindeki başarısından sonra Siccin ile korku filmlerindeki ustalığını bir kez daha gösteren Alper Mestçi, serinin ilkinde olduğu gibi bu kez de aile dramıyla korkuyu harmanlıyor. Issız Cuma Mezarlığı’nda geçen gerçek bir hikayeden esinlenilen hikayesi ile “İslami Korku” öğelerini seyircisiyle buluşturacak filmin çekimleri Çanakkale’nin Yenice İlçesi, Namazgah Köyü, Nevruz Köyü ve Issız Cuma Mezarlığı’nda gerçekleştirildi.

  Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale, Ece Edibe Baykal, Reyhan İlhan, Yavuz Çetin ve Seda Oğuz’un başlıca rollerde olduğu filmin senaryosu Alper Mestçi ve Ersan Özer’e ait. Siccin 2’nin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran yaparken, müzikler de ise Reşit Gözdamla imzası yer alıyor. 10 Temmuz’da vizyonda olacak filmin özeti ise şu şekilde; Hicran ile Adnan mutlu bir evlilik sürdürürken 2 yaşındaki oğullarını bir kaza sonucunda kaybedince hayatları alt üstü olur. Aynı evde yaşamaya devam etseler de artık iki yabancıdırlar.

  Hicran bunun üstüne bir de açıklanması mümkün olmayan olaylar yaşamaya başlayınca psikolojisi daha da bozulur. Sonunda bir Hoca’ya gider ve ikinci kanından bir kadının ona “41 dikiş” adında bir büyü yaptırdığını öğrenir. Büyülerin en kuvvetlisi olarak bilinen “41 dikiş büyüsü” 41 farklı niyetle yapılabilmektedir. Hicran’ın büyüyü çözebilmesi için yapan kişiyi bulması ve 41 niyetten hangisine niyet ettiğini öğrenmesi şarttır. Bu arayış onu hayal bile edemeyeceği gerçeklerle yüz yüze getirir

  Künye: Oyuncular: Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale, Ece Edibe Baykal, Reyhan İlhan, Yavuz Çetin ve Seda Oğuz
  Yönetmen: Alper Mestçi
  Yapımcı: Muhteşem Tözüm
  Senaryo: Alper Mestçi & Ersan Özer
  Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran
  Müzik: Reşit Gözdamla

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin