İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » Osman Asaf Bora » Osman Asaf Bora Hayatı ve Eserleri

Osman Asaf Bora Hayatı ve Eserleri

  Osman Asaf Bora

  Osman Asaf Bora (1868 – 1938)

  Türk ressam Osman Asaf Bora 1868’de Saraybosna’da doğdu.

  Şimdiki adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi olan dönemin Sanayi-i Nefise Mektebi’den 1889 yılında mezun olan ilk resim öğrencilerinden biridir.

  Ressam Ruhi’nin girişimi ve Şehzade Abdülmecid’in de desteği ile kurulan Osmanlı Ressamlar Cemiyeti’nin kurucuları arasında yer aldı.

  Osmanlı Ressamlar Cemiyeti üyelerinin yurt dışında eğitime gönderildiği dönemlerde kendisi de yurt dışında eğitim gördü.

  İbrahim Çallı Kuşağı ressamları gibi empresyonist türde eserler verdi, Zengin bir renk paleti ile suluboya, yağlı boya ve guaj boya çalışmaları ile tanınan sanatçı. I. Dünya Savaşı yıllarında Bandırma Belediye Başkanlığı da yaptı. Yurda dönüşten sonra resim alanında çok fazla varlık gösteremediği dönem bu dönemdir.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Osman Asaf Bora Çiftlik Evi

  Sanatçının alfabetik tablo indexi

  Aşı Boyalı Ev, Orijinal Boyut: 24 x 33 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Çiftlik Evi, Orijinal Boyut: 18 x 60 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Tabakta Elmalar, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz. Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine hazırlanmaktadır


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin