ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Menard, Marie Emile Rene » Marie Auguste Emile Rene Menard hayatı ve eserleri (1861 – 1930)

Marie Auguste Emile Rene Menard hayatı ve eserleri (1861 – 1930)

Marie Auguste Emile Rene Menard

Marie Auguste Emile Rene Menard

Marie Auguste Emile Rene Menard

Fransız ressam Marie Auguste Emile Rene Menard 1861’de Paris’te doğdu. Erken yaştan itibaren sanatsal bir çevre içinde yetişti. Corot, Millet ve Barbizon ressamları, ailesinin evini ziyaret ederler, sanat ve resim üzerine sohbet ederlerdi.

Ménard, 1880’den itibaren Académie Julian’da okudu ve Baudry, Bouguereau ve Henri Lehmann’ın öğrencisi oldu. Münih’teki Secession Salonuna ve 1897’de Brüksel’deki Salon de la Libre Esthétique’ye katıldı. Georges Small Gallery’de birkaç kişisel sergi yaptı ve 1904’te, Académie de la Grande Chaumière’e profesör olarak atandı. Aynı yıl, 26 yaşındaki Rus ressam Boris Kustodiev ile birlikte çalıştılar.

1921’de, Henri Martin ve Edmond Aman-Jean ile birlikte 12. Salon’da sergi açtılar. Buffalo, New York, Boston ve Massachusetts’teki Galeriler, Ménard ve sanatını Amerika Birleşik Devletleri’ne taşımaya çalıştılar. Bununla birlikte, Ménard’ın Fransız hükümetinden aldığı çok sayıda sipariş kariyerinin ilerlemesine yol açtı.

Ménard’ın sanatı, dağınık ve rüya gibi bir fırça çalışmasıyla titiz ve açık bir klasikliği ifade etmektedir. 1894’te Victor Shoe, Ménard’ın l’Art et la Vie (Sanat ve Yaşam) ‘daki çalışmasını “ruhun, günahın masumiyetine dalmış gibi göründüğü, pasifize, yıkanmış bir doğanın, şafağın ve alacakaranlığın vizyonları” olarak tanımladı.

Marie Auguste Emile Rene Menard eserleri

Denize Girenler

Denize Girenler