İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Camille Pissarro » Camille Pissarro Louveciennes’e Bakış

Camille Pissarro Louveciennes’e Bakış

  Camille Pissarro Louveciennes'e Bakış

  Camille Pissarro Louveciennes’e Bakış

  Tarih: 1869 – 1870

  Boyut: 52,7 x 81,9 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery Londra

  Resimde, Bougival’deki tren istasyonundan (Monet’nin yaşadığı yer) Pissarro’nun Louveciennes’teki evine kadar uzanan, rota de la Princesse adı verilen bir yola bakıyoruz. Resmin ortasındaki ev grubu komşu köy Voisins’tir. Marly su kemerinin bir kısmı sol tarafta gökyüzüne karşı görülebiliyor.

  Pissarro, sahneyi, ön planda yol ve bir sıra çalı veya asma, uzakta ise tepeler ve su kemeri olacak şekilde bir dizi katmanlı şerit halinde düzenlemiştir. Manzaranın hafif yükselişi ve alçalışı, Pissarro’nun tanıştığı ve resimlerini yakından incelediği Corot’nun resimlerini hatırlatmaktadır. Tıpkı birçok yerel sakinin üzerinde seyahat ettiği düz kır yolu gibi. En yakınımızda beyaz başlıklı bir köylü kadın var; En arkada, bir eşek ya da katırın çektiği basit bir arabayı süren bir adam var. Pissarro dört figürü de orta ve uzak mesafede tutmuş, özellikleri tanımlanmamış, böylece bizi genel kompozisyondan uzaklaştırmamıştır.

  Corot’nun etkisi, tablonun yumuşak tonlarında ve renk yelpazesinde, özellikle de toprak kahverengilerinde ve yol için kullanılan sıcak sarı-toprak renginde de görülmektedir. Burada Pissarro, Corot’un bir tablonun ‘değerlerine’ (Corot’un resim içindeki ton ilişkileri için kullandığı terim) dikkat etme tavsiyesine uydu. Bununla birlikte Pissarro’nun daha gevşek fırça çalışmaları, Empresyonizm’i eleştiren Corot’nunkinden daha belirgindir.

  Renoir birkaç ay sonra aynı manzarayı çizdi (Metropolitan Sanat Müzesi, New York). Ancak Pissarro kırsal kesimdeki insanların yaşadığı bir tarım ortamı sunarken, Renoir’ın manzarası daha yabanidir. Renoir, ayrıca, çalışan bir manzaradan ziyade kırsalda orta sınıf bir gezinti imajı yaratmak için geleneksel mavi kıyafetli bir köylünün yanından geçen iyi giyimli bir burjuva ailesini de resmine dahil etmiştir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin