İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Camille Pissarro » Camille Pissarro Saint Honore Bulvarı

Camille Pissarro Saint Honore Bulvarı

  Camille Pissarro Saint Honore Bulvarı

  Camille Pissarro Saint Honore Bulvarı

  Tarih: 1897

  Orijinal Boyut: 81 x 65 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Thyssen Bornemisza Museum Madrid

  Tablo, Camille Pissarro’nun 1897 ve 1898 kışında Paris’teki Théâtre Français’deki otelinin penceresinden yaptığı on beş eserden oluşan bir seriye aittir. Biçimsel olarak hayatının bu son on yılı, kısa bir süre Seurat’nın etkisini deneyimledikten sonra Empresyonist tekniğe dönüşüyle örtüşüyor. Bu dönüş, paletini hafifletmesine ve son resimlerini daha az titiz bir şekilde oluşturmasına yardımcı oldu.

  Pissarro, Saint-Honoré Sokağı’nda ürettiği üç resimde, ön planda Théâtre Français Meydanı’nın köşesi ile bu sokağın perspektif görüntüsünü sunuyor. Monet gibi o da, yüksek bir bakış açısı kullanıyor. Dairesel ve dikdörtgen formlardan oluşan bir oyun kuruyor; ağaçlar ve sokak lambalarının oluşturduğu dikey çizgilerden oluşan ve son kısmı bir tür optik yanılsama olan uzun caddenin köşegeni kullanıyor.

  Sokakta çok sayıda at arabası var ve çeşitli sosyal sınıflardan gelen yayalar vurgulanıyor. Yağmur yağıyor ve bu yüzden yoldan geçen birkaç kişi şemsiyelerini kaldırmış durumda.

  Unutulmamalıdır ki Pissarro’nun son çalışmaları, giderek radikalleşen ve onu anarşist harekete giderek daha da yakınlaştıran bir ideolojiyi benimsemesiyle örtüşmektedir. Bu siyasi fikirlere uygun olarak kırsal dünya, uyumlu bir yaşam tarzının bir modeli, yeni bir Arcadia’nın cennet gibi bir temsili olarak sunuldu. Pissarro şehri belli bir mesafeden gördü ve Baudelaire’ci flâneur rolünü üstlendi. Olağanüstü gözlem gücüyle bize yeni şehir yaşamının resimsel çağrışımını sağlamaktadır. “Belki estetik değil ama insanların çirkin olarak adlandırdığı bu Paris sokaklarını resmedebildiğim için çok mutluyum […] Bu tamamen modern!” Fransız başkentinin III. Napolyon yönetimindeki modernleşmesi ile yeni Empresyonist resim arasındaki ilişki burada mükemmel bir şekilde ifade edilmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin