İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Jackson Pollock » Jackson Pollock Bir No 31

Jackson Pollock Bir No 31

  Jackson Pollock Bir No 31

  Jackson Pollock Bir No 31

  Tarih: 1950,

  Teknik: Tuval üzeri emaye ve yağlıboya,

  Orijinal Boyut: 269,5 x 530,8 cm,

  Yer: Museum of Modern Art New York.

  Eser, Pollock’un Soyut Dışavurumcu tarzını tanımlayan radikal “damlama” tekniğini büyük boyutlu örneğidir. Pollock, yere serilmiş geniş bir tuvalin etrafında hareket ederek boya iplerini yüzeye fırlattı ve döktü. Tuval enerjiyle dolmuştur. Emaye ipleri ve yumakları (bazıları mat, bazıları parlak), örülmüş ve işlenmiş, siyah ve beyazla süslenmiş ten rengi, mavi ve grilerden oluşan karmaşık bir ağ oluşturmuştur. Boyanın tuval üzerindeki duruşu hız ve gücü çağrıştırıyor ve görüntü bir bütün olarak yoğun ve gösterişlidir. Yine de ayrıntılarda bir incelik ve şiirsellik var.

  Sürrealistlerin bilinçli zihni atlatmanın bir yolunu bulması, Pollock’un yerçekimi ve momentumun düşen boya üzerindeki tesadüfi etkileriyle ilgili deneylerini ateşledi. Bununla birlikte çalışmalar, ne tek bir odak noktasına ne de belirgin bir tekrara ya da örüntüye sahip olsa da, altta yatan bir düzen duygusunu sürdürüyorlar. Pollock’un yönteminin fizikselliği, sanki eserler bir dansın izleriymiş gibi, sürecinin koreografiyle karşılaştırılmasına yol açtı. Bazıları, resimlerde modern şehrin gergin yoğunluğunu, diğerleri ise doğanın ilkel ritimlerini görüyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin