İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Jackson Pollock » Jackson Pollock Full Derinlik Beş

Jackson Pollock Full Derinlik Beş

  Jackson Pollock Full Derinlik Beş

  Jackson Pollock Full Derinlik Beş

  Tarih: 1947,

  Teknik: Tuval üzeri karışık teknik,

  Orijinal Boyut: 129,2 x 76,5 cm,

  Yer: Museum of Modern Art New York.

  Eser, Pollock’un en eski “damlama” resimlerinden biridir. Dantel benzeri üst katmanları dökülmüş ev boyası yumaklarından oluşurken, Pollock alt katmanı bir fırça ve palet bıçağı kullanarak oluşturdu. Yakından bakıldığında yüzeye gömülü sigara izmaritleri, çiviler, raptiyeler, düğmeler, madeni paralar ve bir anahtar gibi çeşitli nesneler ortaya çıkıyor. Bu öğelerin birçoğu boya nedeniyle gizlenmiş olsa da, eserin yoğun ve kabuklu görünümüne katkıda bulunuyorlar.

  Eser, Pollock’un daha önce şövale kullandığı yaklaşımı ile geleneksel resim yöntemlerinden kopuşu arasında bir köprü niteliği taşıyor. Bu resme şövale üzerinde başlamış olmasına rağmen, sonunda yerde tamamladı. Bir boya fırçası ve palet bıçağı kullanarak boya katmanları oluşturdu ve bunların içine anahtar, sigara ve çivi gibi döküntüleri gömdü. Sonunda tuvali şövaleden çıkardı, yere koydu ve tüm yüzeyine siyah ve gümüş emayeler damlattı. Pollock için bu basit hamle, sonraki yıllarda en ünlü eserlerinden bazılarında keşfederek geçireceği tamamen yeni bir dizi yaratıcı olanağın önünü açtı. Bu, onun “damlatma” yöntemini kullandığı ve izlerini tuvalin tüm yüzeyine yayarak genel bir kompozisyon olarak bilinen şeyi yarattığı ilk resimlerden biridir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da isyerimizi dekore ederken beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin