Vincent Willem van Gogh Yıldızlı Gece

Vincent Willem van Gogh Yıldızlı Gece
TABLOYU BÜYÜK BOY İZLE

Vincent Willem van Gogh Yıldızlı Gece

Tarih: 1889,

Orijinal Boyut: 73,7 x 92 cm,

Yer: Museum of Modern Art, New York.

Tablo sarsıcı bir enerji alanını temsil etmektedir. Patlayan yıldızların altındaki köy ise sakin ve düzenlidir. Dünyayı ve gökyüzünü birbirine bağlayan, geleneksel olarak mezarlıklar ile ilişkilendirilen bir ağaç olan selvi ise bir alev yumağı gibidir. Sanatçı, tecrübesini kardeşi Theo’ya şöyle yazar: “Bu sabah penceremden bakarken güneş ışıklarını bana çok büyük görünen sabah yıldızından başka hiçbir şey olmadan doğarken gördüm.” Bu sabah yıldızı veya Venüs olabilir. Tabloda merkezin hemen solundaki büyük beyaz yıldız. Öte yandan, kilise kulesi van Gogh’un ana toprakları olan Hollanda’yı çağrıştırmaktadır. Dikey eksen ağaç ile, yatay eksen ise köy ve dağlarla oluşturulmuştur. Böylece gökteki kıvrımlı alanlar tablonun odak noktasını oluşturmaktadır.

Bu eser, empresyonizmin gerçeklik algısı, doğa gözlemciliği ve yoğun renk anlayışını bırakarak, sonraki tüm ekspresyonist eserler için bir mihenk taşı niteliğindedir. Vincent Willem van Gogh Yıldızlı Gece tablosunu Fransa yakınlarındaki Saint-Paul-de-Mausole’de yaptı ve birkaç ay sonra kendi kulağının bir kısmını bir jiletle kesti.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!